Strajk dla ziemi #earthstrike

0
220
views
strajk dla ziemi grafika logo

Jak czytamy na stronie www.strajkdlaziemi.pl 15 stycznia 2019 przeprowadzony zostanie ogólnoświatowy strajk dla ziemi. Jego celem jest zwrócenie uwagi polityków, przedsiębiorców aby w kwestiach zmieniającego się klimatu zaczeli wsłuchiwać się w głos społeczeństwa. Najlepszym sposobem na osiągnięcie tego celu, jest powszechna odmowa uczestnictwa w ekonomii i polityce.

Pomimo wielu lat ostrzeżeń, osiągnęło już punkt krytyczny. Aby odwrócić proces nieszczanie naszej planety należy wprowadzić:

  • Natychmiastowe rozpoczęcie globalnej współpracy w celu odwrócenia szkód wyrządzonych klimatowi na Ziemi, poprzez jednoznaczne i wiążące prawnie umowy, zarówno przez światowych polityków, jak i podmioty korporacyjne, którzy zobowiążą się zgodnie z raportem IPCC zmniejszyć emisje dwutlenku węgla o połowę do 2030 roku i zerowej emisji netto do 2050 roku;
  • Międzynarodowe, jednoznaczne i wiążące zobowiązania do powstrzymania niszczenia lasów deszczowych i innych siedlisk dzikiej przyrody,
  • Międzynarodowe, jednoznaczne i wiążące umowy mające na celu rozliczenie korporacji z gazów cieplarnianych, które te wytwarzają.

„Jako obywatele tej planety prosimy Was wszystkich, abyście pracowali w najlepszym interesie całej ludzkości i współpracowali z nami zarówno w celu łagodzenia, jak i przygotowania się na skutki zmian klimatycznych”

„Rozpowszechniaj słowa protestów, organizuj je wraz ze swoją społecznością i zajmij stanowisko na przyszłość. Strajkujemy dla całej Ziemi!”

15 stycznia 2019 – Pierwszy Protest Strajku dla Ziemi, pierwsze na świecie wydarzenie, które pozwoli wszystkim krajowym i lokalnym organizatorom zaangażować swoje społeczności i rozpocząć proces organizowania grup na miejscu, aby zbudować ruch, który będzie podstawą strajku.

27 kwietnia 2019 – Półmetek Protestu Dnia Ziemi, który odbędzie się w weekend po Dniu Ziemi, aby symbolizować półmetek do Strajku dla Ziemi. Organizatorzy i protestujący wykorzystają okres przed majówką i Świętem Pracy, aby zacieśnić więzi z lokalnymi związkami zawodowymi, które będą integralną częścią procesu zbierania jeszcze większego poparcia dla strajku.

1 sierpnia 2019 –– Ostateczny Protest przed Strajkiem, który odbędzie się w Earth Overshoot Day (Dzień Długu Ekologicznego) – dzień, w którym na dany rok pobierzemy z Ziemi więcej zasobów, niż zdoła ona wytworzyć. To kolejny protest przed strajkiem, który ma służyć jako ostatni dzwonek dla tych, którzy jeszcze się nie przyłączyli.

27 września 2019 – Strajk dla Ziemi! W 57. rocznicę wydania Cichej Wiosny, książki, która zapoczątkowała ruch ekologiczny, odbędzie się Strajk dla Ziemi – Strajk Generalny w celu ratowania planety!

Źródło: https://earth-strike.com/pl/mission/

 

STRIKE TO SAVE THE EARTH

https://earth-strike.com/
https://twitter.com/StrikeEarth
https://www.reddit.com/r/EarthStrike
https://earthstrikeofficial.tumblr.com/
https://www.instagram.com/earthstrike…
Music: Owen Maitzen Video: Elliott Johnson